Roztocze

sąsiadujący z 3pokoje dziki staw

Roztocze

Roztocze określa się jako pasmo wzgórz ciągnące się szerokim łukiem z NW na SE od Kraśnika aż do Lwowa. Wieś Oseredek (w jęz. ukraińskim oznacza to: "środek") leży dokładnie w połowie drogi między Kraśnikiem a Lwowem, a więc w samym środku roztoczańskiego pasma. Położony w odległości 5 km Susiec jest popularną bazą noclegową (meteor-turystyka.pl/noclegi,susiec,0.html), leży on na skraju Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej, znajduje się tutaj wieża widokowa, a przez miasto przechodzą liczne szlaki turystyczne.

Roztocze to najbardziej nasłoneczniony region Polski, a stężenie jodu jest porównywalne jak nad Bałtykiem.

Roztocze obejmuje blisko 1000 km szlaków pieszych i rowerowych (w tym malowniczy wschodni szlak „Green Velo") oraz trasy spływów kajakowych. Uprawiać można geoturystykę, turystykę konną i Nordic Walking. Zimą popularne są tu kuligi, a aktywni znajdą stoki narciarskie. Niedaleki Tomaszów Lubelski jest wschodnią stolicą narciarstwa biegowego. Również na leśnych szlakach i ścieżkach można biegać na nartach. Piękne widoki zapewnią liczne wieże widokowe, zagubione urocze wioski i miasteczka, kapliczki, cerkwie, stare młyny, a w rezerwacie przyrody "Czartowe Pole" ruiny dawnej papierni Zamoyskich. Znajduje się tutaj kilkadziesiąt rezerwatów przyrody, nieczynne kamieniołomy przez które przebiegają szlaki turystyczne, wąwozy, doliny i wzgórza. Spotkacie tu mnóstwo zwierząt (uwaga na sarny na drogach), niezliczone ptactwo będzie Was budzić i śpiewać na Dobranoc. Park roztoczański to prastare puszcze sosnowe, świerkowe i lasy liściaste, spotkać tu można urocze dzikie stawy, rozległe torfowiska i bagna. Na obszarze Roztocza stwierdzono też łącznie ponad 1100 gatunków grzybów.Roztocze

Szumy na Tanwi

Rezerwat przyrody "Nad Tanwią"

Roztoczańskie Szumy zostały jednym z siedmiu nowych cudów Polski w konkursie National Geographic Polska pt. ,,7 Nowych Cudów Polski".
Szumy na Tanwi

Szlak Szumów

Szlak „Szumów" (niebieski) jest to okrężny szlak pieszy o długości 17 km, zaczyna się w Suścu na stacji PKP i tam się kończy.
Szumy na Tanwi

Wodospady na Tanwi

Występujące w dolinach roztoczańskich rzek małe wodospady zwane są lokalnie szumami, szypotami, sopotami lub porohami.
Znajdź nas na Facebooku
Nocleg w Oseredkudom letniskowy 3pokoje
noclegi